فارسی میتینگ

تشویق و جذب سرمایه گذاران بومی و غیر بومی منطقه


تشویق-و-جذب-سرمایه-گذاران-بومی-و-غیر-بومی-منطقه-بناهای-تاریخی-emarat-گردشگری-عمارت-نظامیه-banahaye-tarikhi-میراث-فرهنگی-miras-farhangi-گردشگری-gardeshgari-استان-سمنان

در این نشست که در عمارت نظامیه محل صندوق احیاء برگزار شد.در خصوص تشویق و جذب سرمایه گذاران بومی و غیر بومی منطقه در حاشیه برگزاری کمیسیون مزایده بناهای تاریخی استان و سفر استانی مدیرعامل صندوق احیاء به سمنان بحث و گفتگو شد.
در ابتدا مهندس ایروانی به معرفی صندوق احیاء به عنوان متولی
بناهای تاریخی قابل احیاء به متقاضیان غیر دولتی پرداخت و خاطرنشان کرد که صندوق احیاء تنها متولی در احیاء در سراسر کشور است.


از آنجا که هزینه های سربار هر بنای تاریخی پس از ثبت هر ساله بیشتر می شود نگهداری و حفظ آن بنا را به مخاطره می اندازد باید با هم اندیشی برای پیدا کردن شرایط مناسب برای اتصال بخش خصوصی به بدنه درست به حفظ و احیاء این بناها کمک کرد. ایشان با ذکر همیت جناب آقای مهندس یزدانی مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان این استان را در این زمینه پیشرو دانسته و برای دستیابی به نتایج شایسته در خصوص همکاری مشترک اعلام آمادگی کردند.


جناب آقای دکتر رستمی نماینده محترم شهرستان دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پتانسیل-های این شهرستان، توسعه
گردشگری با توجه به الگوهای داخلی و خارجی موفق را مورد تاکید قرار داده و خاطرنشان کرد، جاذبه های گردشگری زیارتی و طبیعت در محدوده این شهرستان با توجه به وقوع آن در مسیر اصلی مشهد مقدس بسیار قابل توجه بوده و می تواند پایه اقتصاد این شهرستان باشد.
در ادامه فرماندار محترم شهرستان دامغان ضمن ارائه آمار 17 میلیون نفری گردشگری از کریدور محور غرب به شرق استان سمنان، تشکر از دعوت صندوق از ایشان و همراهان در جمع فنی جوان و با انگیزه در زمینه احیاء پرداخت و اضافه کرد با توجه به وجود پتانسیل های با لقوه تاریخی و گردشگری در استان بایستی در شکوفایی و ظهور این مناطق برنامه ریزی های لازم انجام شود.


و با توجه به انتظارات سرمایه گذاران باید تمامی مکانیسم واگذاری بناهای تاریخی بصورت شفاف در اختیار تمامی مخاطبان قرار گیرد.
در ادامه مدیرعامل صندوق احیاء ضمن معرفی فاز اول بناهای قابل واگذاری در استان سمنان که شامل:

مجموعه خانه‌های لطفیچشمه علی دامغان- خانه محمدیه- خانه عطاردیکاروانسرای میاندشت- کاروانسرای ده‌نمک می شود خاطر نشان نمود، در خصوص چشمه علی در معاونت میراث فرهنگی طرح احیاء شایسته و در شأن مجموعه چشمه علی تهیهشده که ضمیمه اسناد مزایده قرار خواهد گرفت . در این فرایند مکانیسم واگذاری بناهای تاریخی با توجه به تأکیدات مقام عالی سازمان دکتر ملک زاده در خصوص شفاف، قانونی و راه‌ گشا بودن تمام جزئیات واگذاری بناهای قابل احیاء مورد عمل قرار گرفته است.
و مزایده عمومی در مرحله‌ای خواهد بود که دو کارشناس رسمی دادگستری و یک کارشناس جهانگردی از اداره کل استان برای تعیین قیمت پایه حضور خواهند داشت.


اعضای کمیسیون مزایده استانی در هر استان مدیر کل
میراث فرهنگی استان، معاون میراث فرهنگی و ذیحساب استان خواهد بود در ادامه نماینده شهرستان ... خاطر نشان کرد باید از ثروت قانون که مهمترین ثروت دنیاست به نحوی شایسته استفاده کرد برای ترغیب بخش خصوصی باید انگیزهای او را با اطلاع رسانی به نحو احسن در خصوص معافیت‌های مالی، عوارض و تسهیلات بالا برد.
در این راستا مدیرعامل صندوق اضافه کرد: یکی از بهترین پتانیسیل‌های ایجاد برانگیز در سرمایه‌گذار اختیار قانونی اعطای تعیین کاربری و مجوز بهره برداری در صندوق احیاست که سرمایه‌گذاران با دریافت این مجوز از پرداخت کلیه عوارض تغییر کاربری در شهرداری‌ها معاف خواهند بود.
در پایان با توجه به تشکیل کمیسیون مزایده استان، مقرر شد ساز و کار آگهی مزایده و برگزاری تشریفات قانونی مزایده اجاره بناهای یاد شده تا پایان نیمه اول اردیبهشت توسط اداره کل استان سمنان با همکاری صندوق احیاء صورت گیرد

منبع : chre.ir

تعداد بازدید : 355305


اخبار مرتبط

پيشگویي هاي نوستراداموس درباره ايران Nostradamus پيشگوئيهاى نوسترآداموس آن است که وى به ندرت نام کشورى را به صراحت و آشکارا ذکر مى‏کند، حال آنکه در مورد ايران (Parsia) به صراحت عنوان می ‏کند که ايران، جهان را تسخير خواهد کرد.

دره ماه، دره ای دورافتاده در آرژانتین است dareh mah dar argantina این دره با جرمهای زمین شناسی میخکوب شده که از فرسایش باد شکل گرفته و سنگهای ایستاده و تخته سنگهایی را موجب شده که مدورند و شبیه گلوله های مرمری هستند.

اماکن دیدنی شهر همدان amaken didani shahr hamedan مکان های دیدنی شهر همدان hamedan همدان بنای هگمتانه غار علیصدر آرامگاه باباطاهر عریان مجسمه شیر سنگی آبشار گنج‌نامه پیست اسکی

اختراع مسلمانان که جهان را متحول کرد!

کاخ بارعام يا کاخ پذيرايي کوروش وسعت اين کاخ 2472 متر مربع است که در محور شمال غربي جنوب شرقي ساخته شده است kakh koroush کاخ بارعام kakh baram

در خصوص تشویق و جذب سرمایه گذاران بومی و غیر بومی منطقه در حاشیه برگزاری کمیسیون مزایده بناهای تاریخی استان و سفر استانی مدیرعامل صندوق احیاء به سمنان بحث و گفتگو شد.

مشاهده کامل اخبار تاریخی
تقویم و زمان
  • امروز : یکشنبه۱۳۹۵/۱۲/۸ شمسی
  • برابر با : 2/26/2017 میلادی
  • و مصادف با : ٢٩/٥/١٤٣٨ قمری
  • شناسه شما : 54.161.163.172