فارسی میتینگ

تنوع غذایی در رفتار انسان نقش بسزایی دارد


تنوع-غذایی-در-رفتار-انسان-نقش-بسزایی-دارد-تغذیه-منابع-غذایی-tanavo-ghazaei-مصرف-گوشت-رفتار-انسان-فرآورده-های-حیوانی-raftar-ensan
به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر حسن محمدی در اولین کنگره تخصصی صلح سبز با موضوع دکترین جهان بدون خشونت از راه آشتی با طبیعت اظهار کرد: اینکه انسان ها به صلح برسند الگوهای غذایی مختلفی در مکاتب گوناگون تعریف شده است که در آن به خوردن و نخوردن برخی از غذاها سفارش شده است.

وی ادامه داد: از هفت هزار سال پیش تاکنون حکمای ایرانی بر تاثیر غذا بر نوع رفتار انسان تاکید داشتند که حکیمان در چند سال گذشته این دیدگاه را توسعه بخشیدند.

وی گفت: حکما معتقدند انسان از چهار عنصر آتش، هوا، آب و خاک تشکیل شده است که دو عنصر از آن گرم و دو عنصر سرد است.
وی ادامه داد: هر انسانی که دارای دو عنصر گرم باشد فردی پرانرژی، خلاق، مدیر و نیکوکار است و انسان دارای دو عنصر سرد فردی بیمار، ترسو، پراسترس و اضطراب است بنابر این حکما پیشنهاد می کنند برای اینکه فرد دارای دو عنصر سرد به تعادل برسد باید از غذاهای گرم استفاده کند.

وی گفت: بیشتر فرآورده های حیوانی مانند گوشت گاو، ماهی، مرغ، شیر و پنیر و ماست جزو مواد سرد هستند و مصرف آنها در بلندمدت موجب می شود رفتار فرد در جامعه نیز سرد و همراه با خشونت باشد.

محمدی اظهار کرد: تحقیقات نشان داده است خشونت در جوامعی که مصرف گوشت بالایی دارند بسیار زیاد است همچنین مصرف زیاد فرآورده های حیوانی موجب افزایش بیماری های استرس و مصرف لبنیات ام اس را به همراه دارد

در ادامه دکتر موسی صالحی فوق تخصص تغذیه و استاد دانشگاه شیراز گفت: تمام متخصصان تغذیه در دنیا معتقدند 95 درصد منابع غذایی انسان از گیاهان و پنج درصد باید از منابع حیوانی تامین شود.

وی ادامه داد: از این 95 درصد منبع گیاهی 60 درصد آن مربوط به دوغله مهم از جمله گندم و برنج است.
این فوق تخصص تغذیه ادامه داد: مهمترین منبع غذایی ویتامین های گروه ب گندم و برنج سبوس دار است در حالی که امروزه گندم و برنج بدون سبوس استفاده می کنیم در واقع با این کار هیچ گونه ویتامینی به بدن انسان وارد نمی شود.

وی ادامه داد: این در حالی است که 55 درصد از کل منابع آبی کشور صرف کشت گندم و برنج می شود در واقع این میزان آب بدون اینکه ویتامینی به بدن برساند از بین می رود.

ایشان تاکید کردند:ارتباط تنگاتنگی بین انسان، غذا و محیط زیست وجود دارد که هر کدام از آنها یکدیگر را تحت الشعاع قرار می دهند.


تعداد بازدید : 308592


اخبار مرتبط

تولید پنبه مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران از تولید پنبه "پلی‌استر" برای تهیه چادرهای امدادی کشور خبر داد

مروري بر ليست آلوده و پاک‌ترين استان‌هاي اينترنتي گوياي آن است که تهران همچنان در صدر استان‌هاي آلوده اينترنتي قرار دارد.

در ایران حدود ۳۰ میلیون نفر واجد شرایط دریافت یارانه نقدی هستند yaraneh naghdi واجد شرایط دریافت رایانه دریافت یارانه دریافت یارانه نقدی

12نشانه اينکه براي ازدواج آمادگي نداريد یکی از دلایل مهم برای بالا رفتن میزان طلاق یک دلیل بسیار ساده است: خیلی از ما زمانی ازدواج می‌کنیم که اصلاً برای آن آمادگی نداریم.

جایزه محقق جوان 2014 سنگاپور در دست دانشمند ایرانی jayezeh mohagheghe javan دستاوردهای چشمگیر شاخه مهندسی و علوم نانو موسسه مهندسی شیمی آمریکا

بیمه سلامت www.bimehsalamat.ir بیمه همگانی یمه سلامت ایرانیان بیمه درمان رایگان بیمه درمانی رایگان بیمه تحت پوشش bimeh raygan بیمه همگانی رایگان بیمه سلامت ایرانیان

شرکت خدمات مالی سیتی‌گروپ (Citigroup) که پیشتر ارزش اینستاگرام را ۱۹ میلیارد تخمین زده بود، دیروز این رقم را به ۳۵ میلیارد دلار افزایش داد.

نقش تنوع غذایی در رفتار انسان tanavo ghaza تنوع غذا رفتار انسان در جامعه نوع غذا نقش بسزایی در رفتار انسان دارد

خط دو اتوبوس‌های تندرو مرسوم به (BRT) یکی دیگر از خطوط پرتردد آشنایی با خط دو اتوبوس‌های تندرو BRT تهران اتوبوس بی آر تی otobos brt ایستگاه‌های اتوبوس بی ار تی اتوبوس تندرو

دمای پایتخت به رکورد 60 ساله نزدیک شد nazdike damay tehran be 60 sale pish نزدیکی دمای امروز 92/05 تهران به 60 سال پیش damaye havaye tehran بالاترین دمای پایتخت در 60 سال گذشته 42.6 درجه بوده است

مشاهده کامل اخبار اجتماعی
تقویم و زمان
  • امروز : دوشنبه۱۳۹۵/۱۲/۹ شمسی
  • برابر با : 2/27/2017 میلادی
  • و مصادف با : ٣٠/٥/١٤٣٨ قمری
  • شناسه شما : 54.146.184.210