فارسی میتینگ

۳۰ میلیون نفر واجد دریافت یارانه نقدی


۳۰-میلیون-نفر-واجد-دریافت-یارانه-نقدی-یارانه-نقدی-yarane-naghdi-دریافت-یارانه-عدم-انصراف-مردم-yaraneh-انصراف-داوطلبانه
به گزارش افکارنیوز، ابراهیم رزاقی استاد اقتصاد دانشگاه تهران در واکنش به انصراف داوطلبانه ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان از دریافت یارانه نقدی گفت: انصراف دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از دریافت یارانه نقدی در مقایسه با جمعیت کل، رقمی نیست و انتظار این بود که بیش از این ها مردم انصراف دهند.

نویسنده کتاب اقتصاد ایران درباره دلایل اصلی عدم انصراف مردم از یارانه نقدی، گفت: دولت با سیاستی که در این زمینه در پیش گرفته بود و با تبلیغاتی که انجام شد فکر می کرد حدود ۴۰ میلیون نفر انصراف دهند.

وی ادامه داد: باید به این نکته توجه کرد که از نظر درآمدی حداقل ۲۰ درصد مردم ایران از افراد بسیار ثروتمند هستند و اگر متوسط درآمد مردم را نیز حساب کنیم ۴۰ درصد باید خودشان از دریافت یارانه انصراف می دادند.

رزاقی تصریح کرد: افرادی که در اطراف رئیس جمهور قرار دارند یک مسائلی را به رئیس جمهور می گویند که باعث می شود رئیس جمهور در طول زمان ارتباط با مردم و نظرخواهی از مردم و سنجش عقاید را از دست می دهد.

در ایران حدود ۳۰ میلیون نفر واجد شرایط دریافت یارانه نقدی هستند

وی با بیان این که در ایران حدود ۳۰ میلیون نفر واجد شرایط دریافت یارانه نقدی هستند، گفت: این میزان ثبت نام نشان دهنده این است که مردم به سیاست های دولت و حرف های مسئولان اعتماد ندارند.

این استاد اقتصاد درباره میزان درآمد مردم گفت: این موضوع که ۶۰ درصد مردم درآمد زیر ۶۰۰ هزار تومان دارند غیر منطقی است و اگر درآمد مردم تا این اندازه پایین بود مرگ و میر و بیماری ها خیلی شدیدتر بود.

وی درباره دلایل عدم انصراف مردم از دریافت یارانه نقدی با بیان این که مردم می دانند که دولت نمی تواند ثروتمندان را شناسایی کند، گفت: دولت ها از سال های پس از دفاع مقدس سیاست های تعدیل اقتصادی و سیاست های پولدار کردن عده ای را داشته اند که این ها طبقات ممتاز جامعه هستند که مالیت هم پرداخت نمی کنند.

رزاقی تاکید کرد: این افراد ثروتمند به شکل های مختلف از فساد و دلالی و احتکار و ارز گرفتن از بانک ها ثروت خود را افزایش داده اند و هم اکنون نیز شاهد این هستیم که بانک ها ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از این افراد طلبکار هستند که وصول نمی شود و خود بانک ها هم نمی خواهند این موضوع را پیگیری کنند.

ارتباط میان برخی مدیران بانک ها و بدهکاران کلان بانکی

استاد اقتصاد دانشگاه تهران تصریح کرد: البته بین هیات مدیره بانک ها و افرادی که به بانک ها بدهکار هستند ارتباطی وجود دارد که بانک ها شکایت نمی کنند و هر سال نیز به این افراد وام می دهند تا اقساط وام های گذشته را پرداخت کنند و بر همین اساس بدهی معوق بانک ها افزایش یافته است.

وی ادامه داد: افراد زیادی که ۵ تا ۱۰ درصد جامعه را تشکیل می دهند صاحبان ثروت هستند و بسیاری از این ها از نزدیکان مسئولان هستند که با توصیه آنها وام های کلان دریافت کرده اند.

رزاقی با تاکید بر این که ایران بهشت پولدار شدن است، گفت: این در شرایطی است که در ایران نرخ بیکاری بیش از ۱۰ درصد است و افراد زیادی زیر خط فقر قرار دارند.

نویسنده کتاب اقتصاد ایران افزود: بنده در مرحله اول فرم دریافت یارانه را پر کردم و دلیلش این است که با فشار تورمی سالانه ۴۰ درصد و افزایش حقوق ۲۰ درصد سالی ۲۰ درصد از درآمدها کاهش می یابد و بنده نیز با این روند به زودی جزو فقرای جامعه می شوم و فرق من استاد دانشگاه با دیگران این است که نمی توانیم اعلام کنیم که به ما کمک کنید.

ساختار اقتصادی کشور ساختار فقیر کننده است

وی با تاکید بر این که ساختار اقتصادی کشور ساختار فقیر کننده است و تثبیت کننده قدرت خرید مردم نیست، گفت: زمانی که مردم این را می دانند و نگران تورم هستند و بر همین اساس برای دریافت یارانه نقدی ثبت نام می کنند.

رزاقی با بیان این که دولت یارانه ها را مانند چماق بر سر مردم می کوبد و مداوم اعلام می کنند که بر اساس میزان دارایی شما ثروتمندان را شناسایی می کنیم، تصریح کرد: این در صورتی است که مردم معتقدند که دولت یارانه را از جیب خود پرداخت نمی کند و برای جلوگیری از سواستفاده برخی افراد ثروتمند که نزدیک مسئولان هستند باید یارانه نقدی بگیرند.

این استاد اقتصاد تاکید کرد: هم اکنون این سوال در میان مردم ایجاد شده است که چرا دولت به جای حذف یارانه نقدی با مفسدان اقتصادی مبارزه نمی کنند و بدهکاران بانکی را افشا نمی کنند و در این شرایط یارانه را قطع می کنند.

وی با بیان این که بنده در دور دوم قانون هدفمندی فرم دریافت یارانه نقدی که رفراندوم علیه دولت بود را پر نکردم، افزود: البته در این میان برخی افراد که سرمایه کلانی در بخش خصوصی دارند اقدام به پیش بینی درباره میزان انصرافی ها کردند که این موضوع به فضای انتظار تورمی دامن زد و آن افراد می خواستند با این اقدام به اهداف خود برسند.
تعداد بازدید : 63350


اخبار مرتبط

دمای پایتخت به رکورد 60 ساله نزدیک شد nazdike damay tehran be 60 sale pish نزدیکی دمای امروز 92/05 تهران به 60 سال پیش damaye havaye tehran بالاترین دمای پایتخت در 60 سال گذشته 42.6 درجه بوده است

بیمه سلامت www.bimehsalamat.ir بیمه همگانی یمه سلامت ایرانیان بیمه درمان رایگان بیمه درمانی رایگان بیمه تحت پوشش bimeh raygan بیمه همگانی رایگان بیمه سلامت ایرانیان

تولید پنبه مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران از تولید پنبه "پلی‌استر" برای تهیه چادرهای امدادی کشور خبر داد

کمبود آب در استان اصفهان تا آینده‌ای نزدیک از بارندگی در استان اصفهان خبری نیست barandegiعدم بارندگی مناسب در استان اصفهان تا آینده ای نزدیک استان اصفهان Isfahan زاینده رود خشکسالی zayande rood

نقش تنوع غذایی در رفتار انسان tanavo ghaza تنوع غذا رفتار انسان در جامعه نوع غذا نقش بسزایی در رفتار انسان دارد

مروري بر ليست آلوده و پاک‌ترين استان‌هاي اينترنتي گوياي آن است که تهران همچنان در صدر استان‌هاي آلوده اينترنتي قرار دارد.

بیمه دندانپزشکی گروه سنی زیر ۱۴ سال bimeh dandanpezeshki بیمه سلامت dandan pezeshki بیمه سلامت ایرانیان خدمت دندانپزشکی بیمه درمان تکمیلی

خط دو اتوبوس‌های تندرو مرسوم به (BRT) یکی دیگر از خطوط پرتردد آشنایی با خط دو اتوبوس‌های تندرو BRT تهران اتوبوس بی آر تی otobos brt ایستگاه‌های اتوبوس بی ار تی اتوبوس تندرو

شرکت خدمات مالی سیتی‌گروپ (Citigroup) که پیشتر ارزش اینستاگرام را ۱۹ میلیارد تخمین زده بود، دیروز این رقم را به ۳۵ میلیارد دلار افزایش داد.

12نشانه اينکه براي ازدواج آمادگي نداريد یکی از دلایل مهم برای بالا رفتن میزان طلاق یک دلیل بسیار ساده است: خیلی از ما زمانی ازدواج می‌کنیم که اصلاً برای آن آمادگی نداریم.

مشاهده کامل اخبار اجتماعی
تقویم و زمان
  • امروز : دوشنبه۱۳۹۵/۱۲/۹ شمسی
  • برابر با : 2/27/2017 میلادی
  • و مصادف با : ٣٠/٥/١٤٣٨ قمری
  • شناسه شما : 54.159.140.188