فارسی میتینگ

نرم افزار صفحه گسترده یا اکسل چیست؟


وقتی که نرم افزار اکسل (Microsoft Excel) را باز یا Open می کنید، صفحه گسترده ای از سطر هایی دارای شماره و ستون هایی دارای حروف الفبای انگلیسی مشاهده خواهید نمود که به اصطلاح خانه های هوشمند (سلول) نرم افزار اکسل (صفحه گسترده) است، و در واقع کاربرد اصلی این نرم افزار همین سلول ها می باشند.

نرم افزار صفحه گسترده یا اکسل چیست؟

برنامه صفحه گسترده دارای صفحات جدول بندی شده می باشد که وجود سلول های (Cells) متعدد این صفحات امکان درج اطلاعات متنوعی را در اختیار کاربر قرار می دهد. ارتباط منطقی بین خانه های این نرم افزار امکان پردازش و محاسبات زیادی را فراهم می کند.

هر فایل صفحه گسترده در Excel به طور پیش فرض دارای سه کاربرگ یا Worksheet می باشد و هر کاربرگ از سلول های زیادی تشکیل شده است.

مفاهیم اولیه :

کتاب کاری یا Workbook : یک فایل صفحه کاری اکسل، کتاب کاری یا Workbook نامیده می شود که در برگیرنده صفحات جدول بندی شده است. هر کتاب قابلیت در بر گرفتن 255 صفحه کاری را داراست که البته این تعداد به قدرت و حافظه کامپیوتر بستگی دارد. پسوند فایل های نرم افزار اکسل (کتاب کاری) xls در نسخه 2003 و xlsx در ورژن های 2007 و 2010 است.

صفحه کاری یا Worksheet : هر جدول یک صفحه کاری یا Worksheet نامیده می شود و با یک نام دلخواه معرفی می شود. این نام بر روی زبانه در پایین هر جدول تعیین می گردد.

سلول یا Cell : کوچک ترین عنصر اطلاعاتی در در یک جدول یک سلول Cell)) نامیده می شود. این خانه فقط قابلیت نگهداری یک نوع داده را داراست.

ستون یا Column : تجمعی از سلولها که روی هم در حالت عمودی قرار دارند ستون (Column) نامیده میی شود هر صفحه کاری دارای ستونهایی است که با حروف الفبای انگلیسی (English Alphabet) نامگذاری می گردد.

سطر یا Row : ردیفی از سلولها که کنار هم در حالت افقی قرار دارند سطر (Row) نامیده می شود هر صفحه کاری دارای ردیف هایی است که با عدد نامگذاری می گردد.

تعداد کاربرگ ها (Worksheet)، ستون ها (Columns)، سطرها (Rows) و سلول های (Cells) یک کارپوشه (Workbook) :

تعداد کاربرگ (Sheet) در هر کارپوشه برابر با 255 عدد باشد.

تعداد ستون های یک کاربرگ برابر با 255 عدد است.

تعداد سطرهای یک کاربرگ برابر با 65536 عدد است.

 تعداد سلول های یک کاربرگ برابر با 16777216 عدد است.

و در مجموع تعداد سلول های یک کارپوشه یا فایل اکسل برابر با 4294967296 خواهد بود.

تعداد بازدید : 208443
اشتراک گذاری مطلب نرم افزار صفحه گسترده یا اکسل چیست؟ در لینکدین   اشتراک گذاری مطلب نرم افزار صفحه گسترده یا اکسل چیست؟ در فیس بوک   اشتراک گذاری مطلب نرم افزار صفحه گسترده یا اکسل چیست؟ در توییتر   محبوب کن نرم افزار صفحه گسترده یا اکسل چیست؟ در فیس نما   اشتراک گذاری مطلب نرم افزار صفحه گسترده یا اکسل چیست؟ در یاهو   اشتراک گذاری مطلب نرم افزار صفحه گسترده یا اکسل چیست؟ در گوگل بوک مارک   اشتراک گذاری مطلب نرم افزار صفحه گسترده یا اکسل چیست؟ در کلوب   اشتراک گذاری مطلب نرم افزار صفحه گسترده یا اکسل چیست؟ در گوگل پلاس وان


مطالب مرتبط

تبدیل متن به ستون در اکسل convert text to column جداسازی تاریخ در اکسل تفکیک داده ها به ستون جداسازی روز و ماه و سال در یک سلول

واژه نامه گزینه ها در نرم افزار اکسل excel dictionary ترجمه گزینه ها و منوهای پرکاربرد در اکسل ترجمه گزینه ها و منوهای پرکاربرد در اکسل کاربرگ و کارپوشه در Excel توضیح منوهای اکسل آموزش گزینه های نرم افزار Excel

نرم افزار صفحه گسترده یا اکسل چیست؟ نرم افزار اکسل (Microsoft Excel) کاربرگ یا Worksheet کتاب کاری یا Workbook ستون ها(Columns) سطرها (Rows) سلول(Cell)

ساخت فاکتور فروش تحت نرم افزار اکسل Excel ایجاد فاکتور فروش دراکسل فرم فاکتور فروش sale factor formul nevisi dar excel ساخت فاکتور فروشfaktor frosh lookup مثال دستور lookup دستور لوک آپ vlookup formulas tab نام جدول Name manager فرمول نویسی در اکسل

نحوه حاشیه گذاری در اکسل hashie gozari dar excel طریقه حاشیه گذاری در اکسل نحوه حاشیه گذاری در Excel حاشیه گذاری در اکسل Amozesh hashiegozari dar excel

معرفی نرم افزار اکسل مایکروسافت اکسل صفحه گسترده شروع کار با مایکروسافت اکسل مدیریت معاملات کسب و کار رسیدگی به معاملات مالی ساخت فاکتورMicrosoft Office Excel 2007

مشاهده کامل مطالب بخش آموزش اکسل

نظرات

ثبت نظر جدید

تعداد سطرهای هر کاربرگ با استفاده از CTRL+فلش به پایین قابل دیدن هست که 1048576 سطر می باشد.

صبر پیشه کنید. آموزش های کاملتر را دارم تهیه می کنم و بزودی بر روی سایت قرار می دهم.

آموزش های کامل را چه موقع می دهید؟

       صفحه 1    از 1
تقویم و زمان
  • امروز : شنبه۱۳۹۵/۱۲/۷ شمسی
  • برابر با : 2/25/2017 میلادی
  • و مصادف با : ٢٨/٥/١٤٣٨ قمری
  • شناسه شما : 54.166.61.50