فارسی میتینگ

اعلام قیمت یا نرخ جدید بنزین در سال 1393


به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، نرخ های جدید بنزین نفت گاز و سی ان جی را جهت اجرا از ساعت 24 روز پنج شنبه مورخ چهارم اردیبهشت 93 به ترتیب زیر است.

جهت مشاهده اعلام قیمت جدید بنزین و حامل های انرژی از خردادماه سال 94 اینجا کلیک کنید

قیمت بنزین-gheymat benzin-نرخ جدید بنزین-نرخ تورم-benzin-کرایه تاکسی-قیمت انواع کالاهای لبنی-tavarom-هزینه حمل و نقل-قیمت مواد غذایی و کالاهای اساسی-قیمت گاز-قیمت نفت و گاز-قیمت گازوئیل

نفت گاز (گازوئیل) هر لیتر 250 تومان

بنزین سهمیه ای هر لیتر 700 تومان

بنزین آزاد هر لیتر 1000 تومان

بنزین سوپر سهمیه ای هر لیتر 800 تومان

بنزین سوپر آزاد هر لیتر 1100تومان

برای هر متر مکعب گاز(سی ان جی) برای خودروها نیز 450 تومان تعیین شده است.

قیمت بنزین تحویلی به خودروهای دولتی هر لیتر 1000 تومان خواهد بود.

تاکید می کند که سهمیه های 400 تومانی باقیمانده در کارتهای سوخت خودروهای سواری شخصی و موتور سیکلت ها کماکان معتبر بوده و دارندگان کارتهای سوخت می توانند این سهمیه ها را با همان نرخ 400 تومانی قبل از جایگاهها دریافت نمایند.

میزان سهمیه ماهانه کلیه خودروها طبق روال قبل خواهد بود.

از ساعت 24 روز چهارم اردیبهشت 93 سهمیه کامل اردیبهشت ماه خودروهای سواری شخصی و موتور سیکلت ها به کارتهای آنها تخصیص می یابد.
تهیه بنزین خودرهای عمومی از زمان تغییر نرخ برای باقیمانده اردیبهشت ماه با نرخ های جدید به کارتهای آنها تخصیص می یابد.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز ، همزمان با کاهش یارانه سوخت، قیمت بنزین در ایران در نیمه شب پنج شنبه ۷۵ درصد افزایش یافت

بنزین یارانه ای که به میزان محدود در اختیار خودرو سواران قرار می گیرد از ۴۰۰۰ ریال به ازای هر لیتر به ۷۰۰۰ هزار و قیمت بنزین آزاد از ۷۰۰۰ ریال به ۱۰ هزار ریال افزایش یافت. قیمت گازوئیل و گاز طبیعی فشرده نیز افزایش یافته است.

با این وجود، قیمت سوخت خودرو در ایران در میان کشورهای جهان از ارزان ترین موارد به شمار می رود اما این افزایش قیمت در کشوری که یک سوم بزرگسالان آن بیکار هستند یا کار پاره وقت دارند، با استقبال روبرو نخواهد شد.

دولت پیشین ایران، برنامه کاهش یارانه ها را در دسامبر ۲۰۱۲ آغاز کرد، در آن زمان، قیمت مواد غذایی و کالاهای اساسی به همراه بنزین افزایش یافت.

هزینه های زندگی شما با بنزین ۷۰۰ تومانی چقدر زیاد می شود ؟

براین اساس و پیش از کنترل حجم نقدینگی که منجر به کاهش تورم می شود، عدد تورم کشور به ۳۶ درصد می رسد. براین اساس حداقل در فصل بهار افزایش قیمت برخی کالاها رقم می خورد.

بررسی های تحلیلی اقتصادی نشان می دهد در صورت افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت سوخت (میزان افزایش قیمت بنزین در دوره کنونی نسبت به این عدد سنجیده شود. ) تورم بخش حمل و نقل جاده ای بار و مسافر به ترتیب ۱۰ و ۱۳ درصد و سطح عمومی قیمت ها نیز ۵.۳ درصد افزایش می یابد.

با این وجود برآوردهای کارشناسی تاکید می کند، قیمت بنزین تنها ۷ درصد در هزینه های حمل و نقل اثر گذار است. این افزایش ۷ درصدی در مورد کرایه های بین شهری و شهری در نظر گرفته می شود.

با این حال برخی از اقتصاد دانان براین باورند که هزینه های روانی ناشی از افزایش قیمت بنزین در مورد هزینه های جاری مانند کرایه ماشین به شدت اثرگذار است.

همچنین هزینه استفاده از خدمات آژانس های تاکسی نیز به همین نسبت باید افزایش یابد. در حال حاضر ۱۸۸۳۸۵ موسسه اتومبیل کرایه در سراسر کشور فعالیت می کنند. این موسسات همگی از اتومبیل های استفاده می کنند که مصرف سوخت نسبتا بالایی دارند. تمامی این موسسان ۲۴۰ هزار وسیله نقلیه در اختیار دارند که از این تعداد ۱۱.۹ درصد پیکان، ۶۶.۴ درصد پراید ، ۹ درصد آردی (روآ) ، ۳.۵ درصد سمند ، ۸.۶ درصد پژو و ۰.۵ درصد سایر انواع وسایل نقلیه هستند. پس از افزایش قیمت بنزین دولت می تواند با نظارت بیشتر براین موسسات مانع از رشد ناگهانی هزینه های جاری استفاده از خدمات این موسسات شود.

در حال حاضر قیمت انواع کالاهای لبنی به شدت به قیمت تمام شده شیر وابسته است. محاسبات نشان می دهد این وابستگی به میزان ۷۰ درصد است. در مورد کالاهای لبنی تنها کمتر از ۴ درصد به هزینه حمل و نقل وابستگی دارد. کالاهای کشاورزی نیز به میزان ۶۰ درصد به هزینه های جاری کود و نهادهای کشاورزی وابستگی دارند. قیمت این گروه کالایی نیز کمتر از ۷ درصد به هزینه های جاری حمل ونقل وابستگی دارند. برآوردها نشان می دهد در مورد صنایع غذایی میزان وابستگی آنها به نهادها چنین است: ۴ درصد هزینه حمل و نقل، ۳ درصد به نرخ دستمزد، یک درصد حامل های انرژی ، ۵ درصد هزینه بسته بندی و یک درصد هم نرخ ارز در قیمت تمام شده کالاها موثر است.

با این حال دبیرانجمن صنفی تولیدکنندگان فرآوردهای لبنی، پیش بینی کرده است که با اجرای فاز دوم طرح هدفمندی یارانه بین ۱۵ تا ۲۶ درصد به قیمت تمام شده این محصولات افزوده می شود.

براین اساس پیش بینی های اولیه نشان می دهد با وجود اثر نسبتا کم قیمت سوخت بر بهای تمام شده کالاها و با در نظرگرفتن ابعاد روانی گرانی بنزین به طور متوسط ۱۵ تا ۲۶ درصد به قیمت صنایع غذایی افزوده می شود. به گفته برخی اقتصاددانان کنترل اثرات روانی ناشی از افزایش قیمت بنزین در دوره کنونی ضروری است.

منبع : خبرخون و خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران

تعداد بازدید : 72044


مطالب مرتبط

قیمت خودروهای شرکت ایران خودرو gheymate khodro خودرو داخلی ایران خودرو سمند سورن پژو 206

قیمت خودرو volester قیمت روز خودرو Hyundai هیوندای gheymat khodro قیمت هیوندا sonata النترا veloster جنسیس هیوندای 130

قیمت لکسوز 2014 gheymate khodro khareji قیمت لکسوس قیمت خودرو وارداتی gheymat khodro varedati

قیمت انواع خودرو Kia Motors بتاریخ آذر ماه سورنتو اتاق جدید اسپورتيج فول پیکانتو سراتو 2.0 کیا اپتیما sportage

قیمت خودروهای وارداتی بتاریخ 17 اردیبهشت ماه 1392 gheymat khodro varedati قیمت خودروهای خارجی volvo maserati Alfa Romeo Renault SsangYong MG Motor Lexus Porsche Mercedes Benz Kia Motors BMW Toyota Hyundai

آموزش دوره های مهارت های هفت گانه (ICDL) شامل مفاهیم پایه فناوری اطلاعات آموزش ویندوز مایکرو سافت ورد maharat haye haft ganeh ICDL مایکرو سافت اکسل ماکروسافت اکسس مایکروسافت پاورپوینت ارتباطات و اطلاعات (اینترنت) Internet

قیمت بنزین gheymat benzin نرخ جدید بنزین نرخ تورم کرایه تاکسی قیمت انواع کالاهای لبنی tavarom هزینه حمل و نقل قیمت مواد غذایی و کالاهای اساسی

قیمت رسمی خودروهای داخلی بتاریخ 17 اردیبهشت ماه 1392 gheymat khodro dakheli ایران خودرو پارس خودرو گروه بهمن راین مرتب خودرو سایپا کرمان خودرو مدیران خودرو زاگرس خودرو

قیمت روز خودرو gheymat khodro قیمت بی ام و خودرو بی ام و bmw لاکچری X6 زد فور 328 جی تی

قیمت خودرو پورشهgheymate porsche قیمت خودروهای وارداتی خودرو پورشه Porsche پورشه باکستر پورشه پانامرا پورشه کاین

مشاهده کامل وبلاگ های اطلاعيه هاي عمومي

نظرات

ثبت نظر جدید

خوبه

       صفحه 1    از 1
تقویم و زمان
  • امروز : دوشنبه۱۳۹۵/۱۲/۹ شمسی
  • برابر با : 2/27/2017 میلادی
  • و مصادف با : ٣٠/٥/١٤٣٨ قمری
  • شناسه شما : 54.146.184.210