فارسی میتینگ

مردان دنياي تکنولوژي چگونه ميلياردر شدند؟


مردان-دنياي-تکنولوژي-چگونه-ميلياردر-شدند؟-استیو-جابز-apple-بیل-گیتس-تکنولوژی-خالق-فیسبوک-chegoneh-milyarder-shodand-سرگی-برین-lary-page-مارک-زاکربرگ-mardan-technology-google

تمامی مردانی که نام می بریم همگی میلیاردر هستند . حال در مورد ایده های روشن و افکار خلاقانه آنها که آنهارا در صدر نردبان تکنولوژی قرار داد خواهیم گفت.

مارک زاکربرگ : خالق فیسبوک

همه چیز چگونه شروع شد؟

وقتی که نامزد زاکربرگ او را ترک کرد ، زاکربرگ که دانشجو کامپیوتر دانشگاه هاروارد بود ، مست کرد و در یک غروب تمامی استعداد خود را مصرف کرد و سایتی ساخت به نام فیس مش . این سایت سایتی بود که تصاویر هک شده ای که در دیتابیس کامپیوتری دانشگاه هاروارد بود را به اشتراک میگذاشت ؛ تصاویر دانشجو ها. این سایت قابلیتی داشت که میتوانستید به عنوان مخاطب به عکس دانشجو ها رتبه جذاب و غیر جذاب بدهید.


مارک زاکربرگ-خالق فیس بوک-facebook-mark zuker burg

دارائی کل : ۴ میلیارد دلار

سایت فیس مش به سرعت توسط دانشگاه هاروارد بسته شد اما بعد از اینکه آوازه آن بین دانشجوها بپیچد.تمامی دانشجو ها به مارک پیشنهاد دادند که چیزی بسازد که کمتر غیر قانونی باشد و روابطی آنلاین بین دانشجوهارا ایجاد کند. همچنین موفقیت بی نظیر فیس مش زاکربرگ را ترغیب به ساخت فیسبوک کرد ، که در این راه کسانی همچون ادواردو سروین ، داستین ماسکویتز و کریس هیو به او کمک کردند. در ابتدا این سایت مکانی برای ایجاد رابطه دانشجویان با یکدیگر بود که قابلیت هایی همچون به اشتراک گذاری علایق و عکس های شخصی نیز بود.

فقط در عرض ۲۴ ساعت چیزی حدود ۱۵۰۰ دانشجو در سایت فیس بوک ثبت نام کردند .در سال ۲۰۰۴ مارک زاکربرگ دامنه فیسبوک .دات کام را به قیمت ۲۰۰ هزار دلار از دانشگاه هاروارد خریداری کرد. این پولی بود که تا به حال برای فیسبوکی که مردم جهان را به هم ارتباط داده خرج شد. در سال ۲۰۱۲ اعلام شد که این سایت بیش از ۱ میلیون کاربر از سراسر جهان دارد. که چیزی حدود ۸۰۰ میلیون دلار را در خود ذخیره کرده بود. عمومی شدن فیسبوک به این مسئله که حالا این سایت ۱۰۰ میلیارد پوند می ارزد کمک کرد.

بیل گیتس : بازنشسته

bill gates-خالق مایکروسافت-ویندوز-بیل گیتس-MicroSoftسرمایه کل : ۵۳ میلیارد دلار

همه چیز چگونه شروع شد؟

در دوران دبیرستان بیل گیتس یک برنامه نویس کامپیوتر بود. او و دوستانش ابتدا در چندتا از کامپیوتر های مرکز اشکال ایجاد کردند و توانستند بعد ها به عنوان کارمند در آنجا برای تعمیر کامپیوتر ها استخدام شوند. در مدرسه او داوطلب شد تا برنامه های درسی مدرسه را تنظیم کند و بعد از آن برنامه رو طوری تنظیم کرد که درس های خود را در کلاس با دختران بگذراند.

گیتس یه مقاله در مورد چیپ ۸۸۰۰ الطیر کامپیوتر در سال ۱۹۷۵ منتشر کرد . این حرکت او را مشتاق ادامه کرد و دوست او پل الن با شرکت سازنده میتس تماس گرفت و اعلام کرد که یک برنامه مترجم را برنامه نویسی کرده اند . البته این دروغ بود ، آنها کاری نکرده بودند . اما با موافقت شرکت سازنده آنها شروع به نوشتن کردند و اولین برنامه مترجم تاریخ کامپیوتر را عرضه کردند. این حرکت باعث شد گیتس به ۱۶٫۵۰۰ هزار دلار برسد و مایکروسافت را در سال ۱۹۷۶ تاسیس کند.

از شرکت مایکروسافت شنیده اید؟  شرکتی که مانند بمب ظهور کرد و در سال ۸۰ با آی بی ام قرار داد همکاری را امضا کرد و برنامه های ترجمه و چند سیستم عامل برای کامپیوتر آی بی ام تولید کرد. در سال ۱۹۸۵ شرکت مایکروسافت ویندوز OS را عرضه کرد ، چیزی که باعث شد بازار کامپیوتر ها را به دست بیل گیتس بدهد و او را از سال ۹۵ تا ۲۰۰۹ پولدار ترین مرد جهان کند.

مرحوم استیو جابز : اپل

Steve jobs-مدیر شرکت اپل-استیو جابز-Apple-آیفون-Mac

میزان دارائی : ۵٫۵ میلیارد دلار

چگونه آغاز شد؟

اطلاعات کمی از دوران دبیرستان او موجود است. جابز در دوره دانشگاه ترک تحصیل میکند و شغلی در شرکت آتاری پیدا میکند و همراه با ودستان خود استیو ووزنیاک و رونال وین شرکت اپل را راه اندازی میکند و در سال ۷۶ دو کامپیوتر خانگی به نام اپل یک و دو را به کمک یک وام بانکی ۲۵۰ هزار دلاری عرضه بازار جهان میکند.

البته خیلی موفقیت اپل را ساخت سیستم عامل مکینتاش در سال ۸۴ میدانند که شروعی بزرگ برای اپل در دنیای کامپیوتری بود. اپلی که ما امروز می شناسی مش حاصل اختراعات موفقیت آمیز در سالهای آخر هزاره و فروش موفق آنهاست.

آی مک محبوب بود ، اما آی پاد چیز دیگری بود ، این دستگاه توانست به سرعت در بین مردم نفوذ کند و توانست ۲۶۰ ملیون دستگاه بفروشد. آیفون و حالا آی پد نیز توانستند با این موفقیت در روش را به فروش هر کدام ۳ ملیون به دست آورند. جایز توانست این چهره را برای شرکت اپل بسازد و این شرکت را در صنعت و تکنولوژی جا دهد . با اینکه فروش ویندوز ۷ فراتر از حد رویای اپل بود اما هنوز هم این شرکت در ذهن مردم شرکتی بالا مقام است.

لری پیج و سرگی برین : گوگل

لری پیج و سرگی برین مبتکر موتور جستجوگر گوگل-Google-Page Rank-مالک گوگل

میزان دارائی : ۱۷٫۵ میلیارد هر کدام

چگونه آغاز شد؟

در سال ۹۶ سازندگان سایت
Google برین و پیج هر دو در دانشگاه اسنفورد تحصیل میکردند برای مقطع پی اچ دی . آنها قصد داشتند تا یک کتابخانه دیجیتالی بزرگ و جهانی را تشکیل دهند. آنها بر روی تئوری و ایده پیج در مرود ساخت روشی برای استفاده بهینه از اینترنت کار کردند که بعد ها شکوفا شد.

این دو سازنده متوجه شدند متدی که اختراع کرده بودند بر اساس تعداد دفعاتی که اسم سایت Search میشود ناکارآمد و ضعیف است و پیج رنک را ایجاد کردند . این سیتسم لینک های مشهور را چک میکرد . هر چه در پیج های یک لینک  با ارزش بیشتر وجود داشت پیج رنک هم بالاتر میرفت. این روش سرچ کردن را برای بازدید کنندگان راحت تر کرد و سایت های بهینه را جایگزین سایت های اسپم کرد.

در سال ۱۹۹۸ پیج رنک نام گوگل پیدا کرد و از زیرزمین های کوچک که ساخته شده بود بیرون آمد. این سایت در همان سال توانست ۱۰۰ هزار دلار سرمایه گذاری مردمی کسب کند . یک سال بعد برین ۲۵ ملیون دلار در آمد داشت . این شرکت تا به حال شعبه ها و امکانات زیادی را برای سایت خود تاسیس کرده امکاناتی همچون : نقشه های گوگل ، کتاب
Google ، مترجم زبان های مختلف جهان، جیمیل ، آنالیز کننده سایت و ... و هنوز هم این سایت به عنوان محبوب ترین سایت نام برده میشود .

منبع: ورلد آی تی

تعداد بازدید : 124489


اخبار مرتبط

اگر دو نفر بخواهند از طریق کمپانی گلدن اسپایک به ماه سفر کنند ، صرف نظر از اینکه سفر آنها تحقیقاتی باشد و یا تفریحی،باید هر کدام حداقل ۷۰۰ میلیون دلار پرداخت کنند.

قیمت خودروهای داخلی و کاهش قیمت چند خودرو به تاریخ خرداد 94 gheymat khodrohaye dakheli قیمت پراید و سمند و پژو 405

حذف نقل و انتقال فیزیکی چک تا پایان آذر 93 سامانه چكاوك samaneh chakavak سامانه الکترونیک چکاوک حذف دسته چک گواهي ديجيتال dasteh cheque

مردان دنياي تکنولوژي چگونه ميلياردر شدند؟ mardan technology Chegoneh miliarder shodand? حال در مورد ایده های روشن و افکار خلاقانه آنها که آنهارا در صدر نردبان تکنولوژی قرار داد خواهیم گفت.

راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم ویژگی ها و مزایای زیادی دارد. تعدادی از مشاغل و کسب و کارها هستند که به سرمایه آنچنانی نیاز ندارند و می توانند درآمدهای بالا و سودهای خوبی را عاید شما کند

چگونه نظرات مشتريان را دريافت و تحليل کنيم ؟

قیمت تسه (اوراق تسهیلات مسکن) قیمت اوراق تسهیلات مسکن که در ابتدای سال با کاهش مواجه شده است در هفته جاری رشد نسبی را تجربه کرد

بنزین معمولی ۱۰۰۰و سوپر ۱۲۰۰ تومان قیمت بنزین سوپر gheymat benzin قیمت بنزین قیمت هر لیتر گازوییل سهمیه‌ های بنزین

نکات مهم برای آنکه در بازار طلا سرتان کلاه نرود اصطلاحات طلا خریدو فروش طلا محاسبه قیمت طلا بازار طلا tala فرمول های طلا بدست آوردن قیمت سکه تمام از طریق اونس جهانی harid o forosh tala

سپرده ‌‌بلندمدت بانکی حذف شد sepordeh boland modat سپرده بانکی اجرای نرخ‌های جدید سود سود سپرده‌ نرخ مصوب سیستم بانکی بانک مرکزی kotah modat

مشاهده کامل اخبار اقتصادی

نظرات

ثبت نظر جدید

جالب مختصر و مفید ای کاش نوابغ بیشتری رو لیست می کردین البته با همین چند پاراگراف از زندگی هر کدوم و تصویرشون

       صفحه 1    از 1
تقویم و زمان
  • امروز : چهارشنبه۱۳۹۵/۱۲/۱۱ شمسی
  • برابر با : 3/1/2017 میلادی
  • و مصادف با : ٢/٦/١٤٣٨ قمری
  • شناسه شما : 54.163.164.67